27 maj 2012

,,Na dobry początek"

fot. Renata Plaga


,,Napisz coś pozytywnego!” – powiedziała Jolka. Faktycznie! Z jednej strony doceniam mój mikroświat, czuję się w nim szczęśliwa. Przyjaciele, Miłość, Pasja.., dobrze w środku jest.
A tymczasem na blogu, każdy tekst krytyczny. Wokół piękny świat: słonce, drzewa, miejskie klimaty... tyle zachwyca. Nie podoba mi się tylko świat instytucji. Irytuje bardzo korporacyjna ignorancja i ludzie, co zapomnieli, że są ludźmi.
Zostawmy tych.
Zrobiliśmy z Tomkiem Sikorą kolejny projekt. Zatytułowałam go ,,Na dobry początek”... to tak świeżo brzmi po pięciu latach owocnej współpracy. Rozumiemy się bez słów. Ja piszę, On fotografuje, potem całość się skleja, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Tomek jest człowiekiem pięknym w środku. Widziałam kilka jego gestów dla ludzi... zostały mi w duszy, łzy wzruszenia.
,,Na dobry początek” pisałam w Indiach. Dostałam od Tomka ,,precyzyjny brief”: Renatko napisz proszę, coś pozytywnego, 12 tekstów, tyle tego negatywizmu w mediach. Hmm, no tak... napisałam.

Miałam zrobić post o tym, co zobaczyłam na Planete DOC Rieview..., ale znowu byłaby rzeczywistość społeczna pod lupą, a tego Jolka by już nie zniosła.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz